Renowacja 2012

Dawny Dom Towarowy Jedynak właśnie przechodzi remont. Ten okazały budynek odzyska dawny blask m.in. dzięki dotacji z budżetu miasta.

Na renowację elewacji budynku od strony ul. Gdańskiej i Dworcowej właściciel otrzymał dotację z budżetu miasta w wysokości 100 tys. zł.

- Prace, których celem jest kompleksowe odnowienie elewacji zarówno od strony ul. Gdańskiej i Dworcowej, zaplanowane zostały na okres trzech miesięcy i zgodnie z przyjętym harmonogramem zakończą się jesienią.

Na wykonanie powyższych prac inwestor otrzymał dotację z Urzędu Miasta Bydgoszczy – informuje Piotr Wojciechowski, doradca ds. inwestycji nieruchomościowych z firmy CDI Konsultanci Budowlani reprezentującej inwestora. – Jest to pierwszy z etapów prac, które zgodnie z polityką przyjętą przez inwestora, pozwolą na odzyskanie przez DT Jedynak swojego dawnego blasku i umożliwią przekształcenie go w nowoczesny obiekt komercyjny. W kolejnych fazach inwestor planuje wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, a także remont wnętrza budynku.

Jak dodaje Wojciechowski, równocześnie trwają rozmowy z potencjalnymi partnerami zainteresowanymi wynajęciem ok. 2 tys. m kw. wolnej powierzchni na wyższych kondygnacjach budynku.

Odnowią fasadę oraz wnętrze
W pierwszym etapie prace dotyczyć będą odnowienia elewacji północnej i wschodniej, czyli od strony ul. Gdańskiej i Dworcowej. Właściciel, którego reprezentuje firma Euroinwest CDI sp. z o.o. rozważa również wymianę stolarki okiennej.

W kolejnym etapie planowane jest odnowienie wnętrza budynku. Inwestor zapewnia, że zabytkowy budynek odzyska dzięki temu swój dawny blask, co niewątpliwie wpłynie na wzrost atrakcyjności głównychulic handlowych miasta – Gdańskiej i Dworcowej. Umożliwią także powrót do pełnienia podstawowej funkcji komercyjnej w obiekcie.

Prace ruszą już latem?
Prace mają być prowadzone z pomocą Urzędu Miasta, ponieważ Jedynak jest obiektem wpisanym do rejestru zabytków. Właściciel wystąpił już z wnioskiem o uzyskanie dotacji na prace konserwatorskie i budowlane. Decyzje o ich przyznaniu mogą zapaść jeszcze w tym miesiącu. Jeśli tak się stanie, to prace będą mogły być rozpoczęte już latem i potrwają około 3-4 miesięcy.

Przypomnijmy, że na parterze budynku znajduje się sklep sieci Empik, a na pierwszy piętrze klub Egoist. Po zakończeniu remontu będą one nadal mieścić się w Jedynaku. Na najemców czekają natomiast pozostałe trzy piętra o łącznej powierzchni 2 tys. m. kw.

- Wszystkie nasze działania pozwolą na przekształcenia dawnego domu towarowego w nowoczesny obiekt komercyjny przy zachowaniu wszystkich historycznych aspektów – zapewniają konsultanci budowlani spółki CDI.